Zprávy (nejen) z České republiky v angličtině

Určitě je vždy lepší, pokud čtete text v cizím jazyce a alespoň mírně znáte souvislosti. Týká se to zejména zpráv, pokud znáte alespoň základy geneze určité novinářské kauzy, budete zpravodajskému textu podstatně lépe rozumět. A pokud čtete nebo chcete číst zprávy v angličtině, je dobrou volbou číst si v angličtině zprávy z České republiky. Porozumění bude určitě na o něco lepší úrovni. Dnešním tipem pro zájemce o zprávy z České republiky v angličtině, je web Prague Post.

Prague Post již v České republice funguje více než dvacet let a je mezinárodně známým periodikem. Periodikem, které nabízí zprávy z České republiky v angličtině zdarma, což je přesně v souladu se zaměřením našeho webu. Na můj vkus je graficky web poněkud přeplácaný, všechny hlavní zprávy jsou na titulní straně včetně grafiky a fotografií a načítání může být na některém připojení pomalé. Na druhou stranu je web responzivní a čtení zpráv je pohodlné i na smartphonu nebo na tabletu.

Navigace na webu je jednoduchá, v levé části najdete poněkud robustní menu, ve kterém si zvolíte oblast Vašeho zájmu – móda, cestování, sport, finance, vzdělávání, zprávy ze světa, zprávy z Evropské unie a samozřejmě zprávy z České republiky nebo dokonce přímo zprávy z hlavního města Prahy. Sledovat zprávy můžete také na facebookových stránkách Prague Post, na Twitteru nebo na Youtube.

Jak je uvedeno na začátku, veškeré zprávy angličtině na webu jsou zdarma. Web ovšem má i placenou verzi s jistými bonusy a s možností dostávat pravidelně elektronický výtisk do Vaší čtečky elektronických knih. Podmínkou používání to ale není. Většina zpráv je poměrně stručných, což ale není vůbec na škodu. Stručnou zprávu si snadno přečtete i na mobilu za pár minut během cesty do práce nebo do školy a můžete tak čas využít efektivně pro učení.

Pokud si chcete v angličtině počíst trochu více, na webu je i možnost stažení bezplatných pdf speciálních příloh. Aktuálně jich je k dispozici několik desítek a týkají se mnoha oblastí, takže i podle svého zájmu si určitě vyberete. Přílohy obsahuji včetně fotografií většinou několik desítek stran textu v pdf – ideální čtení pro Váš tablet nebo větší telefon.

Obecně doporučuji podívat se u webů, jako je Prague Post, na jejich facebookové prezentace. Je to ideální možnost, jak najít partnera pro konverzaci buď online přes některý z komunikačních programů nebo v reálu, což zejména v Praze není velký problém. Kromě zpráv nabízí vydavatelství Prague Post i možnost nákupu knih, samozřejmě se jedná o záležitost placenou, obsahu zdarma ale na webu najdete více než dost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *