News in levels – zprávy v angličtině i pro začátečníky

angličtina poslechV nedávném článku věnovanému poslechu angličtiny jsme zdůrazňovali, že právě poslech je klíčem k tomu, abyste angličtinu zvládli na výbornou úroveň. Problém často bývá s výběrem toho, co vlastně poslouchat, aby to pro Vás bylo skutečně přínosem. V zmíněném článku je kladen důraz na to, aby poslech odpovídal Vaší úrovní angličtiny, tedy, abyste porozuměli hlavní myšlence mluveného slova. Není podmínkou, abyste porozuměli bezvadně úplně všemu, ale většině promluvy byste bez větších problémů rozumět měli.

Vhodným zdrojem mluvené angličtiny mohou být například zpravodajské servery jako je CNN nebo BBC. Bohužel začátečníci nebo mírně pokročilí budou mít s poslechem zpráv problém. S tím počítá webová stránka newsinlevels.com, na které si můžete přečíst a hlavně poslechnout zprávy v různých obtížnostech. Nejjednodušší je samozřejmě level 1, který zvládnou bez problémů i začátečníci. Pro pokročilejší studenty je určen level 2 a v originále se na zprávy můžete podívat v levelu 3. Všechny zprávy jsou přepsány a pod přepisem je i vysvětlení některých nových slovíček nebo frází.

Vyberte si level, kterému porozumíte více než z poloviny a poslouchejte. Trénujte si poslech a poslouchejte, dokud nebudete svému levelu rozumět skutečně perfektně. Poté teprve můžete přejít na další level a poslouchat a poslouchat a poslouchat. Pokud něčemu nerozumíte, využijte některý z volně dostupných slovníků na webu.

Zprávy v angličtině považujeme za vynikající doplněk Vašeho samostudia. Tedy, spíše než doplněk se dá říci, že poslech by měl ve Vašem samostudiu převažovat. Na web není nutná registrace, veškerý obsah je zcela zdarma.