Zprávy z České republiky – ale v angličtině!

V předešlých příspěvcích jsme zmiňovali důležitost poslechu mluvené angličtiny, protože právě poslech je klíčem k tomu, abyste angličtině dokonale porozuměli a dokázali také plynule a přirozeně mluvit. Poslední příspěvek v této souvislosti odkazuje na anglické zpravodajství News in levels pro začátečníky i pokročilé angličtináře. Právě zprávy vzhledem k jejich rozsahu a přístupnému jazyku považujeme za vhodný zdroj, díky kterému si lze své jazykové dovednosti vypilovat.

Pokud se bez přísunu denních zpráv z České republiky neobejdete, zkuste si je alespoň číst v angličtině! Výborným zdrojem se zprávami z České republiky je webový deník Prague Daily Monitor. Internetový deník nabízí denní zpravodajství z České republiky přeložené do angličtiny. S ohledem na to, že o dění v České republice určitě máte docela dobrý přehled, bude pro Vás porozumění zpráv v Prague Daily Monitoru daleko jednodušší než porozumění jiných zpráv ze světa na jiných zahraničních zpravodajských serverech.

Na web není nutné se registrovat, veškerý obsah je zdarma, což příznivci online studia angličtiny určitě ocení.

Web Prague Daily Monitor rozhodně doporučujeme. Stránku si uložte do oblíbených a zkuste si na čas zakázat české zpravodajské servery. Uvidíte, že pokud budete číst pravidelně zprávy v angličtině, navíc zprávy, o kterých máte nějaký přehled, protože jich je ve všech médiích plno (aktuálně např. kolem premiéra, nyní už bývalého, Nečase), Vaše angličtina se razantním způsobem zlepší. Prohlédněte si jednotlivé sekce, najděte si zprávy, které Vás zajímají, zkrátka z čtení českých zpráv v angličtině si udělejte dobrý zvyk!