Anglické čtení online – pro začátečníky i pokročilé

Četba je jednou z nejlepších volnočasových aktivit, které se můžete věnovat. Rozvíjí myšlení, fantazii, trénuje Vaši paměť a hlavně Vám pomáhá zlepšit Vaše vyjadřovací schopnosti ať už v mluvené či psané formě. A pokud se učíte cizí jazyk, jako já dlouhodobě angličtinu, je četba výbornou pomůckou, díky které si Váš anglický projev zdokonalíte, osvojíte si novou slovní zásobu a hlavně učení pro Vás bude zábava.

Najít na trhu anglické knihy psané zjednodušenou angličtinou nebo v originále není problém. Samozřejmě, stojí Vás to nějaké peníze. Existuje ale řada zdrojů, kde lze anglické knihy sehnat zdarma. Ovšem, je potřeba pamatovat na to, jak jsem zmiňoval v jednom z předešlých článků, že lidský mozek lépe reaguje na četbu z papíru a pokud budete číst klasické knihy, zapamatujete si více než z knih elektronických. Nicméně jako pomůcka na cesty jsou elektronické knihy vynikající a netřeba je úplně zatracovat.

Anglické čtení online by mohl být podtitulek webu English e-books, kde najdete, jak nenápadně naznačuje název, elektronické knihy zdarma. Tvůrci webu uvádí, že portál s anglickou četbou online vznikl jako pomůcka lidem, kteří se učí angličtinu a to od naprostých začátečníků až po pokročilé studenty, kteří už nemají s angličtinou nijak zásadní problém. Knihy na webu jsou volně ke stažení ve formátech jako je epub, mobi, rtf nebo v prostém textu v txt souboru. Knihy si tak lze jednoduše naimportovat například do čtečky s elektronickým inkoustem, což je pro oči přeci jen příjemnější než podsvícený displej telefonu či tabletu.

Knihy si vybíráte podle obtížnosti v úvodním menu od naprostých začátečníků – elementary, po pokročilé – advanced. Každá kategorie obsahuje řadu titulů jak známých autorů, tak nezávislých spisovatelů, kteří svá díla uvolnili k dalšímu použití. Jakmile kliknete na vybranou knihu, web Vám o ní zobrazí základní informace, například i to, zda byla kniha někdy zfilmována, a dále počet použitých slov. Můžete si tak udělat docela dobrý přehled o tom, jak hodně se Vaše slovní zásoba bude četbou rozvíjet. Autoři webu navíc vytipovali u řady knih seznam slov, která možná neznáte a která stojí za pozornost, případně osvojení, pokud máte textu lépe rozumět. Opravdu výborná pomůcka.

Některé knihy jsou dokonce v audio verzi, kterou si můžete poslechnout přímo na stránkách nebo si audiosoubor stáhnout do Vašeho telefonu či mp3 přehrávače. Kombinaci četby s poslechem (samozřejmě ne současně) lze jen doporučit.

Obsah webu je kompletně zdarma, neobjevují se na něm ani žádné reklamy, které na řadě jiných stránek občas čtenáře matou. Pokud chcete, můžete web podpořit sponzorským darem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *