Bezplatné testy – angličtina online

Pokud jde o osvojování angličtiny, testy nejsou alespoň pro mě tím nejzábavnějším způsobem ověřování znalostí anglického jazyka, ale vyhnout se jim dost dobře nejde. Test Vám dá alespoň základní zpětnou vazbu o tom, jak ve vzdělávání pokračujete, na jaké jste zhruba úrovni, které oblasti zvládáte bez problémů nebo ve kterých děláte chyby a na které byste se tedy měli zaměřit. Jeden z testů si můžete vyzkoušet online, samozřejmě zdarma.

Dnešním tipem je stránka s názvem anglický den – neboli v kombinaci angličtiny s němčinou Englishtag. Na stránkách najdete jak testy – angličtina online pro opravdu všechny úrovně od začátečníka na úrovni A1 po profesionála, který by podle evropského referenčního rámce dosáhl úrovně C2, tak další pomůcky, které určitě využijete. Nejdříve se podíváme na testy angličtiny. Najdete je na hlavní straně po kliknutí na menu Tests. Web obsahuje test pro každou úroveň angličtiny a měl by Vám podat zpětnou vazbu o tom, jak na tom Vaše angličtina orientačně je. Vyberte si v menu testy od úrovně A1 po C2, případně ještě náročnější, a můžete začít. Každý z testů obsahuje kolem čtyřiceti až padesáti otázek. Test je rozdělen na několik sekcí, spěchat nemusíte, test není časově ohraničen. Jeho vyplnění Vám ale nezabere většinou více než deset minut. V první části vybíráte jednu správnou odpověď ze tří možných, v dalších např. skládáte správný slovosled nebo doplňujete větu z nabízených možností. Jakmile máte hotovo, kliknete úplně dole na stránce na tlačítko Continue a dozvíte se výsledek. Pokud vše zvládáte, systém Vás pochválí a Vy určitě zkuste další roveň. Pokud někde máte chyby, podívejte se, zda šlo o nepozornost nebo si musíte některou oblast gramatiky procvičit. Testy se ovládají příjemně myší, nic nevpisujete, jen kliknete nebo myší přenesete slovo do příslušné kolonky.

Cílem testů samozřejmě není poskytnout Vám perfektní zpětnou vazbu o tom, jak na tom s angličtinou jste, na to je test velmi stručný a postrádá některé další části – např. poslech nebo konverzaci. Pro základní orientaci je to ale cekem dobrá pomůcka např. pro ty, kteří se k angličtině vrací s určitým odstupem a potřebují rychleji zjistit, kde zhruba začít.

Na uvedené stránce nejde jen o testy. Angličtina online je v podání autorů webu zdarma, ale kromě testů je potřeba procvičovat i další oblasti znalostí angličtiny. Kromě testů tak web obsahuje ještě další nástroje – např. hry a kvízy, které Vám pomohou upevnit Vaši slovní zásobu. Mimochodem, anglické kvízy velmi doporučuji a můžete si je vyzkoušet i bez registrace na web. Jen přijdete o možnost ukládat si své výsledky nebo je sdílet s ostatními studenty. Pokud se na web registrujete, můžete pomocí něj najít i online učitele angličtiny nebo se seznámit s anglickým mluvčím případně studentem, který se stejně jako Vy potřebuje zdokonalit v angličtině např. při online konverzaci prostřednictvím některého z komunikačních nástrojů jako např. Skype.

Zkuste si jeden z rozřazovacích webů a podle Vaší úrovně si vyberte, čemu se budete dále v angličtině věnovat. Na našem webu určitě najdete spoustu bezplatných tipů.

4 comments for “Bezplatné testy – angličtina online

 1. 8.5.2019 at 13.31

  A lot of thanks for all your valuable labor on this blog. My mother enjoys going through internet research and it’s easy to understand why. My spouse and i notice all relating to the lively medium you provide vital guidelines through your web blog and in addition welcome participation from others on this matter plus our daughter is understanding a great deal. Take advantage of the remaining portion of the new year. Your doing a splendid job.

 2. 12.5.2019 at 19.11

  I am only commenting to let you know what a beneficial encounter my princess obtained using yuor web blog. She even learned lots of details, including what it’s like to have a very effective coaching spirit to let other individuals with no trouble gain knowledge of several very confusing subject matter. You really surpassed her expectations. Many thanks for imparting these helpful, trusted, revealing and cool tips on that topic to Mary.

 3. 17.5.2019 at 2.33

  I want to get across my respect for your kind-heartedness supporting all those that absolutely need guidance on this particular question. Your special dedication to passing the solution throughout came to be extremely insightful and has specifically helped women like me to get to their endeavors. Your own useful instruction indicates a whole lot a person like me and far more to my peers. With thanks; from everyone of us.

 4. 21.5.2019 at 10.23

  I precisely had to thank you so much yet again. I’m not certain the things that I would’ve created in the absence of the actual suggestions provided by you on that concern. Certainly was an absolute frightful case for me, but understanding the well-written strategy you resolved the issue took me to jump with delight. I am thankful for this work and as well , trust you realize what a powerful job you are undertaking training the rest with the aid of your webpage. I know that you have never got to know any of us.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *