Bezplatné testy – angličtina online

Pokud jde o osvojování angličtiny, testy nejsou alespoň pro mě tím nejzábavnějším způsobem ověřování znalostí anglického jazyka, ale vyhnout se jim dost dobře nejde. Test Vám dá alespoň základní zpětnou vazbu o tom, jak ve vzdělávání pokračujete, na jaké jste zhruba úrovni, které oblasti zvládáte bez problémů nebo ve kterých děláte chyby a na které byste se tedy měli zaměřit. Jeden z testů si můžete vyzkoušet online, samozřejmě zdarma.

Dnešním tipem je stránka s názvem anglický den – neboli v kombinaci angličtiny s němčinou Englishtag. Na stránkách najdete jak testy – angličtina online pro opravdu všechny úrovně od začátečníka na úrovni A1 po profesionála, který by podle evropského referenčního rámce dosáhl úrovně C2, tak další pomůcky, které určitě využijete. Nejdříve se podíváme na testy angličtiny. Najdete je na hlavní straně po kliknutí na menu Tests. Web obsahuje test pro každou úroveň angličtiny a měl by Vám podat zpětnou vazbu o tom, jak na tom Vaše angličtina orientačně je. Vyberte si v menu testy od úrovně A1 po C2, případně ještě náročnější, a můžete začít. Každý z testů obsahuje kolem čtyřiceti až padesáti otázek. Test je rozdělen na několik sekcí, spěchat nemusíte, test není časově ohraničen. Jeho vyplnění Vám ale nezabere většinou více než deset minut. V první části vybíráte jednu správnou odpověď ze tří možných, v dalších např. skládáte správný slovosled nebo doplňujete větu z nabízených možností. Jakmile máte hotovo, kliknete úplně dole na stránce na tlačítko Continue a dozvíte se výsledek. Pokud vše zvládáte, systém Vás pochválí a Vy určitě zkuste další roveň. Pokud někde máte chyby, podívejte se, zda šlo o nepozornost nebo si musíte některou oblast gramatiky procvičit. Testy se ovládají příjemně myší, nic nevpisujete, jen kliknete nebo myší přenesete slovo do příslušné kolonky.

Cílem testů samozřejmě není poskytnout Vám perfektní zpětnou vazbu o tom, jak na tom s angličtinou jste, na to je test velmi stručný a postrádá některé další části – např. poslech nebo konverzaci. Pro základní orientaci je to ale cekem dobrá pomůcka např. pro ty, kteří se k angličtině vrací s určitým odstupem a potřebují rychleji zjistit, kde zhruba začít.

Na uvedené stránce nejde jen o testy. Angličtina online je v podání autorů webu zdarma, ale kromě testů je potřeba procvičovat i další oblasti znalostí angličtiny. Kromě testů tak web obsahuje ještě další nástroje – např. hry a kvízy, které Vám pomohou upevnit Vaši slovní zásobu. Mimochodem, anglické kvízy velmi doporučuji a můžete si je vyzkoušet i bez registrace na web. Jen přijdete o možnost ukládat si své výsledky nebo je sdílet s ostatními studenty. Pokud se na web registrujete, můžete pomocí něj najít i online učitele angličtiny nebo se seznámit s anglickým mluvčím případně studentem, který se stejně jako Vy potřebuje zdokonalit v angličtině např. při online konverzaci prostřednictvím některého z komunikačních nástrojů jako např. Skype.

Zkuste si jeden z rozřazovacích webů a podle Vaší úrovně si vyberte, čemu se budete dále v angličtině věnovat. Na našem webu určitě najdete spoustu bezplatných tipů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *