Stránka s desítkami anglických testů zdarma – English test online

Snad každý, kdo se chce naučit anglicky, někdy řeší jeden zásadní problém. A sice, odpověď na otázku, jak na tom se svou angličtinou vlastně je, na jaké oblasti angličtiny by se měl zaměřit, zda je začátečníkem nebo pokročilým a pokud ano, na jaké úrovni? Odpověď na tyto otázky není jednoznačná, ale pomůckou může být kvalitní rozřazovací test z angličtiny.

A kupu testů naprosto zdarma nabízí velmi dobře zpracovaná stránka s příznačným názvem English test online. Stránku jsem objevil díky jednomu komentáři na našich stránkách na Facebooku a… klobouk dolů, jde podle mě o jednu z nejlépe propracovaných stránek zamřených na testy angličtiny a na online výuku angličtiny. Jen tak pro zábavu jsem si zkusil rozřazovací test a na úrovni velmi pokročilý jsem se dostal na 76%, což bych za normálních okolností asi považoval za částečný úspěch, ale protože jsem mnohokrát tipoval, je vidět, že mezer mám více než dost. Zpět ke stránkám, kromě rozřazovacího testu z angličtiny resp. několika rozřazovacích testů rozdělených do kategorií od začátečníka po velmi pokročilého, nabízí web obrovské množství další testů zaměřených na různé oblasti angličtiny – trénovat ta můžete osobní zájmena, nepravidelná slovesa, různé časy, jejichž zvládnutí je občas problém i pro pokročilého studenta angličtiny, anglické předložky atd. atd. Vybrat si skutečně můžete z mnoha desítek testů.

Testování probíhá v online prostředí webu. Jakmile spustíte test, stránka Vám vrátí cca tři otázky, které vždy odešlete zpět na server a dostanete další otázky zpět. Odezva webu je opravdu velmi rychlá a vyhodnocení testu je otázkou pár okamžiků. Každý test je časově limitovaný podle jeho obtížnost. Základní tety zvládnete za pár minut, náročné testy se složitou větnou konstrukcí Vám dají zabrat trochu více.

Veškerý obsah webu je zdarma. Pokud chcete sledovat svůj pokrok, ukládat si své výsledky, sdílet je s přáteli a využívat mnohé další funkce webu, můžete se registrovat. Pokud si chcete jen občas, jako já, zkusit nějaký ten test, registrace není nutná.

Celý web je v češtině, velmi přehledně zpracovaný bez komplikované struktury a bez mnoha všudypřítomných reklam, což je nešvar některých webů zaměřených na výuku angličtiny online. Web je vhodnou pomůckou jak pro začátečníky, kteří preferují online formu angličtiny, tak pro pokročilé studenty angličtiny, kteří si potřebují čas od času osvěžit své znalosti anglického jazyka. Stránku mohou využít i učitelé, kteří potřebují sestavit narychlo test pro celou třídu a zvládnout rychle vyhodnocení.
Pokud si stránku zařadíte do kategorie oblíbené, určitě neuděláte chybu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *