Stovky anglických online testů zdarma

Testů angličtiny není nikdy dost. Čím více testujete své znalosti a opakujete, tím více si upevňujete především své gramatické znalosti angličtiny a tolik potřebnou slovní zásobu. Stovky online testů angličtiny zcela zdarma najdete na výborném webu englishteststore.net.

Hned na úvodní stránce webu si vyberte oblast, která Vás zajímá, a můžete začít s testováním v online prostředí. Web nabízí testy základní gramatiky, poslechové testy, testy slovní zásoby na různá specifická témata angličtiny atd. Každé téma, které si vyberete, obsahuje rozsáhlou sadu testů, které Vám s gramatikou opravdu pomohou. Testovací prostředí je velmi intuitivní. Většinou vybíráte správnou odpověď z nabízených možností. Kliknutím na tlačítko submit odešlete odpověď a systém Vám hned podá zpětnou vazbu o tom, zda jste zvolili správně. Součástí toho je i stručné vysvětlení příslušného gramatického pojmu, což považuji za velmi užitečné. Vidíte hned, že jste udělali případnou chybu s vysvětlením proč, jak se gramatický jev používá a jaká je správná odpověď. Na konci je pak test vyhodnocen a vy můžete sledovat svou procentuální úspěšnost a případně si své znalosti zdokonalovat a zkusit test znovu.

Na web je možná registrace, po které budou výsledky veřejně viditelné a můžete „soutěžit“ s ostatními uživateli. Registraci jsem nezkoušel, nerad někde zadávám svůj e-mail. Jinak registrace jako taková podmínkou používání obsahu webu není a všechny testy angličtiny jsou návštěvníkům k dispozici zdarma. Po registraci získáte mj. přístup k dalším uživatelům do komunity studujících. To je přínosné zejména pro ty, co nemají mnoho možností, kde angličtinu trénovat a mhou si tak najít vhodný protějšek pro trénink mluvení a poslechu např. přes Skype.

Pokud Vám Vadí elektronická forma testování nebo zdlouhavé zírání do monitoru zatěžuje Vaše oči příliš, můžete si testy z webu stáhnout v příslušné sekci ve formátu PDF a vytisknout.

Pokud by Vás náhodou omrzely testy, můžete se odreagovat u hraní anglických her. Vyzkoušet si můžete anglické křížovky, přiřazování slov nebo paměťové hry. Nabídka webu je opravdu hodně obsáhlá.

Web englishteststore.net rozhodně řadím do své osobní sekce oblíbených stránek. Budu sledovat, jak se web vyvíjí a aktualizuje. Určitě jeho návštěvu doporučuji všem studentům angličtiny.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *