Stovky anglických audioknih zcela zdarma na LibriVox

Už mnohokrát jsme v předešlých článcích opakovali, že jedním ze základů úspěchu při studiu angličtiny, je pravidelný poslech, díky kterému si vypěstujete cit pro jazyk a oprostíte se trochu od typické školní angličtiny mluvené trochu nepřirozeným akcentem a tempem. Rovněž je potřeba rozšiřovat si slovní zásobu pravidelnou četbou knih.

Při hledání vhodného poslechového programu možná také občas tápete nad tím, co poslouchat, přeci jen na zprávy nemá člověk náladu vždy, obzvláště, když jsou plné tragédií a tematické zaměření některých anglických podcastů Vám nevyhovuje. Co takhle zkombinovat poslech se zálibou v knihách a vrhnout se na audioknihy? A pokud najdete vhodného autora a žánr, splníte i další z podmínek, a sice, že Vás angličtina musí především bavit. Jen tak bude učení skutečně efektivní. Díky internetu máte dnes k mluvenému slovu velmi snadný přístup. A nemusíte za anglické audioknihy utrácet skoro nic. Titulů, které jsou namluveny zdarma, je na internetu značné množství.

Dnes se podíváme na web s názvem LibriVox, který nabízí dnes už stovky knižních titulů, které předčítají dobrovolníci z celého světa. Na úvodní stránce si jen vyberte, zda chcete poslouchat, nebo zda se chcete připojit k dobrovolníkům a zapojit se do předčítání a nahrávání mluveného slova v angličtině nebo v jiných jazycích. Můžete tak nahrát sami celou knihu nebo třeba její část, či se zapojit do nahrávání knižních dialogů. Možností je opravdu mnoho. Samozřejmě, předem důkladně zvažte své jazykové schopnosti a dovednosti. Ti z nás, co chtějí hlavně poslouchat, zamíří do sekce Listen neboli poslech a kliknutím na tlačítko Catalog si vyberou z jednoho ze stovek nahraných titulů. Vybírat můžete podle autora, názvu knihy nebo podle žánru. Troufám si tvrdit, že i náročný posluchač si na webu vybere, nabídka anglických knih je opravdu velmi široká. Jakmile máte vybráno, kliknete na název knihy a můžete začít poslouchat jednotlivé kapitoly. Pokud chcete poslouchat například při cestě do školy či do práce, web nabízí i možnost knihu si stáhnout. Nahrávky jsou většinou ve formátu MP3.

Kromě knih v angličtině je na webu k dispozici řada audiotitulů v jiných jazycích – němčině, španělštině, italštině, francouzštině či dokonce čínštině.

Nehledejte na webu poslední literární bestsellery a žhavé knižní novinky, databáze je ale i tak obsáhlá a navíc nové knihy neustále přibývají. Doporučuji pročíst si i fórum stránek LibriVox, najdete tam jak tipy na audioknihy, tak případné partnery pro spolupráci při nahrávání dalších audioknih. Při výběru knih doporučuji nejdříve otestovat nějakou z kapitol, přeci jen, nemusí Vám sednout hlas nebo způsob čtení některého z dobrovolníků.

Příjemnou zábavu při poslechu anglických audioknih!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *