Stovky anglických audioknih zcela zdarma na LibriVox

Už mnohokrát jsme v předešlých článcích opakovali, že jedním ze základů úspěchu při studiu angličtiny, je pravidelný poslech, díky kterému si vypěstujete cit pro jazyk a oprostíte se trochu od typické školní angličtiny mluvené trochu nepřirozeným akcentem a tempem. Rovněž je potřeba rozšiřovat si slovní zásobu pravidelnou četbou knih.

Při hledání vhodného poslechového programu možná také občas tápete nad tím, co poslouchat, přeci jen na zprávy nemá člověk náladu vždy, obzvláště, když jsou plné tragédií a tematické zaměření některých anglických podcastů Vám nevyhovuje. Co takhle zkombinovat poslech se zálibou v knihách a vrhnout se na audioknihy? A pokud najdete vhodného autora a žánr, splníte i další z podmínek, a sice, že Vás angličtina musí především bavit. Jen tak bude učení skutečně efektivní. Díky internetu máte dnes k mluvenému slovu velmi snadný přístup. A nemusíte za anglické audioknihy utrácet skoro nic. Titulů, které jsou namluveny zdarma, je na internetu značné množství.

Dnes se podíváme na web s názvem LibriVox, který nabízí dnes už stovky knižních titulů, které předčítají dobrovolníci z celého světa. Na úvodní stránce si jen vyberte, zda chcete poslouchat, nebo zda se chcete připojit k dobrovolníkům a zapojit se do předčítání a nahrávání mluveného slova v angličtině nebo v jiných jazycích. Můžete tak nahrát sami celou knihu nebo třeba její část, či se zapojit do nahrávání knižních dialogů. Možností je opravdu mnoho. Samozřejmě, předem důkladně zvažte své jazykové schopnosti a dovednosti. Ti z nás, co chtějí hlavně poslouchat, zamíří do sekce Listen neboli poslech a kliknutím na tlačítko Catalog si vyberou z jednoho ze stovek nahraných titulů. Vybírat můžete podle autora, názvu knihy nebo podle žánru. Troufám si tvrdit, že i náročný posluchač si na webu vybere, nabídka anglických knih je opravdu velmi široká. Jakmile máte vybráno, kliknete na název knihy a můžete začít poslouchat jednotlivé kapitoly. Pokud chcete poslouchat například při cestě do školy či do práce, web nabízí i možnost knihu si stáhnout. Nahrávky jsou většinou ve formátu MP3.

Kromě knih v angličtině je na webu k dispozici řada audiotitulů v jiných jazycích – němčině, španělštině, italštině, francouzštině či dokonce čínštině.

Nehledejte na webu poslední literární bestsellery a žhavé knižní novinky, databáze je ale i tak obsáhlá a navíc nové knihy neustále přibývají. Doporučuji pročíst si i fórum stránek LibriVox, najdete tam jak tipy na audioknihy, tak případné partnery pro spolupráci při nahrávání dalších audioknih. Při výběru knih doporučuji nejdříve otestovat nějakou z kapitol, přeci jen, nemusí Vám sednout hlas nebo způsob čtení některého z dobrovolníků.

Příjemnou zábavu při poslechu anglických audioknih!

12 comments for “Stovky anglických audioknih zcela zdarma na LibriVox

 1. 28.7.2018 at 13.42

  I’ve been exploring for a littl for any high-qᥙality articles οr blog posts on this kind of house .
  Eхploring in Yahoo I fiinally stumbled upon this website.

  Reading this info So i am glad to express that I hаve
  ann incredibly good uncanny feeling I found out exactly what I needed.
  I so much inmdubіtably will make sure to don?t forget this site
  aand give it a look on a continuing basis.

 2. 18.10.2018 at 8.10

  My partner and I stumbled over here coming from a different page and thought I should check things out.

 3. Miguelged
  26.10.2018 at 4.42
 4. Raymondscout
  31.10.2018 at 3.41

  good! super!

 5. 9.11.2018 at 17.36

  FINEST LOLITA CLIPS :

  sss.unoforum.pro/?0-0

  vk.io/gUcgtXM

  utka.su/KMRTJ

  l2u.su/qblD

 6. 10.11.2018 at 11.51

  Biles hatte seit den Olympischen Spielen 2016 nicht mehr international teilgenommen, während sie im Januar enthüllte, dass jene von einem ehemaligen Sportdoktor der Mannschaft USA sexuell missbraucht worden war.

  Darüber hinaus wurde der 21-jährige Amerikaner am Vorabend jener Welten mit einem Nierenstein ins Krankenhaus eingeliefert.

  „Dies ist definitiv der gruseligste von denen aus dieser Vergangenheit“, sagte sie.

  In erster linie hatte Biles mit Svetlana Khorkina aus Russland allen Rekord von drei Allround-Golds geteilt.

  „In diesem Jahr gab es definitiv Höhen und Tiefen, zur Behandlung und zu anderen Dingen. Nur im Fitnessstudio abgeschlossen sein, war ein bisserl rau, aber man versucht, sich auf eine Sache zu konzentrieren, um durchzukommen“, sagte sie.

  „Ich hoffe, dies gibt anderen Damen die Gewissheit, dass Diese es immer noch gut sachverstand, ohne dafür bestraft zu werden und Eltern die Turnerinnen in den Sportart zu versetzen und einander wohl zu fühlen. in

  Die 19-jährige Britin Ellie Downie wurde nach alle beide (umgangssprachlich) Eingriffen am linken Knöchel nach ihrer Rückkehr ins Rennen elf.

  Am Samstag nimmt Downie am Finale der Stufenbarren teil, während der zweifache Olympiasieger Max Whitlock den dritten Weltmeistertitel in Folge auf deinem Pauschenpferd gewinnen will.

  Biles holt trotz Fehlern zahlreichen 12. Weltgold
  Biles hatte Fehler im Tresorraum, Balken und Boden, aber ihre Gesamtzahl von 57, 491 reichte aus, um den Mai Murakami aus Nippon in Silber und allen Morgan Hurd aus allen USA auf Rang drei zu schlagen.

  Ein Rückwärtsrollen bei der Landung auf einem Sprung und jenes Abfallen vom Balken ließen sie fast drei volle Punkte hinter ihren Qualifikationsergebnissen zurückfallen.

  Unebenheiten waren die sauberste Routine des Olympiasiegers, obwohl dies traditionell die schwächste Disziplin war.

  Als sie zuletzt auf dem Untergrund stand, brauchte sie die Punktezahl von 13. 307, um Murakami zu schlagen, um Gold zu profitieren, und selbst mit einem Schritt außerhalb der Grenzen erzielte Biles 15. 00, um den Titel via 1. 693 Mark über besiegeln.

  „Ich wünschte, ich hätte eine bessere Errungenschaft zeigen können, weil ich nicht der Turner bin“, fügte Biles hinzu, jener bei den Olympischen Zocken 2016 vier Goldmedaillen gewann.

  „Aber wir machen die meisten Fehler und fallen – es ist nur, wie Sie aufstehen und gegenseitig selbst beweisen. “

  Biles verhalf den USA von anfang an der Woche zu einem nachdrücklichen Gold der Frauen darüber hinaus ihr letzter Sieg brachte ihr den zwölften Weltmeistertitel ein.

  Sie hat 15 Weltmeisterschaftsmedaillen erhalten, fünf hinter Rekordhalterin Khorkina.

 7. 10.11.2018 at 23.58

  Новые методы лечения гепатита с софосбувир, даклатасвир, ледипасвир, велпатасвир

 8. TheBooft
  30.11.2018 at 8.56

  hello. i am from poland. i uwielbiam was!

 9. RedMaster
  26.12.2018 at 12.38

  Говорят на криптовалюте Sibcoin можно стать миллионером. Как считаете, есть смысл купить данной криптовалюты? С Биткоином я свой шанс уже упустил.

  They say the cryptocurrency Sibcoin can become a millionaire. Do you think it makes sense to buy this cryptocurrency? With Bitcoin, I already missed my chance.

 10. 5.1.2019 at 14.53

  Перезвоните мне пожалуйста 8 (499) 322-46-85 Юлия.

 11. JamieTab
  6.1.2019 at 13.38

  Hey. I sent a screenshot. Did you get it?

 12. sirludgartsax
  9.1.2019 at 16.29

  Шалунья без одежды и с очаровательной улыбкой на лице радостно попрыгает на мужском члене.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *