Zlepšete svou angličtinu během letních měsíců

Je před námi pro většinu z nás asi nejoblíbenější období roku, které láká k čemukoli jinému, jen ne k učení. Ani v období horkého jara a léta by ale snaha vypilovat Váš anglický jazyk neměla jít stranou. Jak využít letní měsíce během prázdnin či během dovolených účelně? Angličtina se dá skloubit s mnoha aktivitami a záleží jen na Vašich časových možnostech a samozřejmě částečně na financích.

O něco jednodušší to máte, pokud ještě nejste zapojeni zcela do pracovního procesu. Ideální cestou, jak zapracovat na své angličtině během letních prázdnin, trochu pocestovat, pobavit se a navíc si možná ještě vydělat nějaké peníze, je práce v zahraničí. I pro ty, kteří s angličtinou teprve začínají, je brigáda v zahraničí celkem dobře dostupná. První zastávkou může být nějaká farma nabízející sezónní práce, po zadání tohoto hesla do vyhledávače najdete řadu možností ve Velké Británii případně v jiných zemích EU. Menší nevýhodou je, že budete asi méně v kontaktu s rodilými Angličany, protože za sezónními pracemi míří každoročně stovky mladých lidí z celého světa. I tak ale angličtinu využijete, protože je to univerzální komunikační jazyk současnosti. Pokud jste na tom s angličtinou lépe, můžete zkusit brigádu například v restauraci. To už ale vyžaduje alespoň komunikativní úroveň, tj. musíte rozumět zákazníkovi a šéfovi, bez toho to zkrátka nepůjde.

Pokud si na práci napoprvé netroufáte, jsou cestou krátkodobé dobrovolnické programy. Můžete pomáhat na letních táborech, v domovech pro seniory či handicapované nebo v nějakém komunitním projektu. Zadejte do vyhledávače volunteering a uvidíte, kolik možností najdete. Jako dobrovolník obvykle zaplatíte menší částku za zprostředkování, jídlo a ubytování je pak většinou zdarma. A angličtiny si tak během prázdnin užijete více než dost. Navíc získáte kontakty pro případnou online konverzaci během celého roku.

Pro pracující mnoho možností, jak vyrazit do zahraničí a spojit vše s angličtinou, moc nebude, minimálně ne těch méně nákladných. Mnoho škol sice nabízí letní krátkodobé kurzy, je ale nutno připravit se na náklady v řádu stovek liber a to není právě málo. I tady ale existují výjimky. Věříte, že se lze učit angličtinu zdarma v Oxfordu? No, nebude to sice přímo na univerzitě, ale ve stejnojmenném městě. Tamní dobrovolnická instituce nabízí lekce angličtiny pro každého zcela zdarma. Musíte ovšem počítat s tím, že mezi Vašimi spolustudenty budou zejména zahraniční pracovníci, kteří mají s porozuměním angličtiny značné problémy. A pokud si dáte práce s pátráním, objevíte i další podobné instituce v jiných městech.

Pokud cesta do zahraničí padá z důvodů časových nebo finančních, i tak můžete být v pohodě ve spojení s cizinou. Využijte naplno techniku a využijte Skype, Google+, Facebook a podobné prostředky. Všude najdete spoustu skupin, které se věnují angličtině se spoustou lidí, kteří si Vámi rádi v angličtině rádi popovídají. Je to jen o překonání studu a ostychu, který v případě učení se cizím jazykům není na místě. Nebojte, ten nebo ta na druhém konci má většinou stejný ostych Jako Vy. Pokud se na to cítíte, můžete vypustit informaci, že nabízíte online lekce češtiny pro anglicky mluvící. Bude to mít velký efekt pro Vás i cizince a jistě navážete spoustu kontaktů.

No a pokud ani cesta přímé online komunikace není pro Vás, i tak můžete využít bohaté nabídky audiokurzů nebo audioknih v angličtině, kterých je na internetu zdarma nepřeberně. Pár tipů máme ostatně i na našem webu. MP3 přehrávač či mobil se sluchátky můžete mít u sebe při sportu nebo na výletě prakticky pořád. No a pokud se chystáte válet u vody, zkuste investovat dvě či tři stokoruny a kupte si některou z anglických knih, pokud ji zvládnete i s pomocí slovníku během léta na pláži či u rybníka přečíst, jste na dobré cestě 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *