Škola angličtiny online zdarma

Škola angličtiny v online formě a ještě k tomu zdarma. No není to sen každého, kdo chce studovat angličtinu a neutratit přitom hromadu peněz? A že zdrojů ke studiu je na internetu zdarma nepočítaně, o tom se netřeba přít. Jen na našem webu jich najdete slušnou řádku. Taková malá škola angličtiny je k dispozici zdarma na webu englishmaven.org. Pokud hledáte studijní pomůcku se spoustou cvičení, na tomto webu určitě najdete spoustu zdrojů.

Web samotný je velmi jednoduše zpravovaný a design působí poněkud zastarale, ale kvalitou se vyrovná mnohým komerčním webům zaměřeným na výuku angličtiny online resp. na testování dovedností anglické gramatiky. Web je primárně určen pro samouky. Nehledejte ale nějaký ucelený kurz, není to škola angličtiny online v pravém slova smyslu, kdy Vás jako studenty povede učitel či lektor. Pokud už alespoň základy angličtiny ovládáte, najdete zde ale spoustu možností, jak si nově získané znalosti procvičit, natrénovat nebo po určité době osvěžit. A to, že opakování je v případě učení se cizím jazykům zásada číslo jedna, asi netřeba zdůrazňovat.

Orientace na webu je snadná. V levé části je přehledné menu, ve kterém si vyberete tu oblast, kterou potřebujete procvičovat, klikněte na odkaz a můžete začít. Například zvolíte oblast anglických časů, které jsou poměrně komplikované a jejichž osvojení je oříškem pro spoustu studentů. Autoři webu připravili stručný úvod do problematiky časů a pod krátkým popisem najdete několik desítek cvičení s krátkým popiskem, čeho se cvičení týká. Samotné cvičení ovládáte myší a sice buď vyberete správnou odpověď z roletky z nabízených možností, nebo vyberete jednu z nabízených odpovědí kliknutím myši. Jediné, co bych cvičením vytknul, je jejich poměrně značná stručnost. Přeci jen deset otázek či deset úkolů není právě dost na procvičení nějakého gramatického problému. Obdobně fungují i další odkazy – například pořádek slov ve větě, zkracování slov, problematika týkající se synonym apod. Oblastí anglické gramatiky, kterou můžete procvičovat, je na webu opravdu dost.

Jedna z věcí, která pomáhá upevnit nové znalosti angličtiny – například slovíčka nebo fráze, jsou hry resp. nějaké oddechové aktivity. Na webu najdete ne přímo hry, ale řadu křížovek, které Vás určitě zabaví a pomocí kterých si nová slova a anglické slovní obraty zapamatujete mnohem snadněji. Ono učení jde vždy o něco snadněji, pokud se odehrává zábavnější formou.

Autoři webu spolupracují i s dalšími webovými portály zaměřenými na výuku angličtiny, na některých odkazech je proto přesměrování na některý ze spolupracujících webů. Potěšující je, že i tyto weby nabízí obsah zdarma, alespoň částečně.

Web se postupně vyvíjí a u řady cvičení najdete jen úkoly pro začátečníky nebo mírně pokročilé. Další cvičení ale postupně přibývají. Přeci jen jde o neziskový projekt, který autoři tvoří ve svém volném čase.
Jak jsem uvedl na začátku, englishmaven není přímo škola angličtiny nebo anglický kurz, kde Vám bude pomáhat lektor nebo tutor, ale je to výborný online zdroj mnoha cvičení zdarma. Stránka je zaměřena zejména na procvičování anglické gramatiky, pokud ale hledáte vyčerpávající výklad k anglickým gramatickým jevům, není to ta správná adresa. Englishmaven lze ale jistě použít jako doplněk pro Vaše studium angličtiny.

3 comments for “Škola angličtiny online zdarma

  1. 7.5.2019 at 17.09

    I’m just writing to let you know of the amazing experience our daughter went through visiting the blog. She learned many details, with the inclusion of what it is like to have a very effective helping spirit to let the mediocre ones just fully understand certain complex topics. You really did more than her expectations. I appreciate you for imparting the insightful, healthy, informative and even cool tips about this topic to Sandra.

  2. 11.5.2019 at 18.25

    I would like to voice my respect for your kindness giving support to men and women who have the need for assistance with your concept. Your real commitment to getting the solution all through turned out to be especially interesting and has without exception helped ladies like me to arrive at their dreams. The insightful report signifies a whole lot a person like me and much more to my office workers. Regards; from each one of us.

  3. 20.5.2019 at 12.29

    I really wanted to jot down a simple comment to thank you for some of the wonderful solutions you are giving out on this site. My rather long internet investigation has now been paid with sensible tips to talk about with my great friends. I would express that many of us site visitors are undoubtedly lucky to live in a decent site with many marvellous people with very helpful suggestions. I feel very much lucky to have come across the web pages and look forward to so many more cool minutes reading here. Thanks a lot again for everything.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *