Simple English News – zprávy v angličtině jednoduše

Poslech je klíčem k plynulé angličtině, jak jsme zdůrazňovali v jednom z předchozích příspěvků. Poslouchat by ti, co si angličtinu osvojují, měli především ty zdroje, kterým poměrně dobře rozumí. V předchozích textech je zmíněna určitá hranice tedy doporučení toho, jakou obtížnost poslouchat – stručně řečeno, pokud rozumíte hlavní myšlence obsahu a občas nepochytíte pár slov, nic se neděje. Poslech by měl být cílen především na běžnou, reálnou angličtinu, což ovšem může být značný problém, minimálně na začátku. Začátečníci by si měli zvolit především jednoduchou, pomalu formu mluvené angličtiny, které budou snáze rozumět a nebudou demotivováni reálnou angličtinou, které zřejmě nebudou rozumět vůbec nebo jen minimálně.

V předešlých příspěvcích jsou zmíněny jako dobrý zdroj zprávy. Jsou relativně jednoduché, stručné, často vhodné právě pro začátečníka. Nepředpokládáme, že začátečník se hned vrhne na BBC, tak kde tedy vzít zdroj zpráv v angličtině pro naprosté začátečníky? No, něco se na EnglishWeb.cz určitě najde 🙂  Po výborném zdroji anglických zpráv newsinlevels.com doporučujeme web s názvem Simple English News. Jak už název napovídá, půjde o zprávy v angličtině ve velmi zjednodušené formě. Nečekejte ale hot news ze světa, na to web zaměřený není. Najdete na něm ale řadu zajímavostí ze sportu, kultury, moderních technologií, webu, krátké rozhovory se zajímavými lidmi apod. Vše ve velmi jednoduché a i pro začátečníky stravitelné formě. V každém příspěvku najdete text v angličtině, audio a někdy video.

Registrace na webu není nutná, veškerý obsah je zdarma. Stránka běží podle dostupných informací třetím rokem, takže nezbývá než popřát autorům mnoho energie do budoucna.