Portál s kurzy angličtiny zdarma – Autoenglish

Pokud preferujete u webu jednoznačnou přehlednost, na tenhle zdroj raději zapomeňte. Častěji než na to, co potřebujete, kliknete na reklamu a text je občas dost nepřehledně uspořádán. Pokud se ale dokážete zorientovat a autorům odpustíte trochu matoucí chaotické uspořádání, je web autoenglish.org výborným bezplatným zdrojem angličtiny zdarma.

Web mohou využít jak pokročilí studenti angličtiny, tak ti, kteří se teprve se základy angličtiny seznamují. Svou úroveň si zvolíte v menu na levé straně v menu courses neboli kurzy angličtiny zdarma. Pro začátečníky připravili tvůrci webu základní kurz angličtiny sestávající ze sedmi kroků. Každý krok pak sestává z několika lekcí a případně poslechu. Zejména důležitost poslechu znovu zdůrazňuji, jak jsem ostatně psal v některých předešlých příspěvcích. V kurzu si tedy vyberete lekci se základní gramatikou, kliknutím na ikonku rotopedu nebo běhacího pásu si můžete své nově získané znalosti otestovat. Web obsahuje jednoduché testovací rozhraní, ve kterém přiřazujete správné odpovědi pomocí myši. Je to poměrně jednoduché a intuitivní. Ikonka ucha slouží ke spuštění nahrávek k aktuální lekci. Na konci lekce je pak audio, text nebo video, případně vše najednou. Autoři vybrali téma, pomocí kterého si budete opakovat své gramatické znalosti. Jen pozor při navigaci na webu. Tam, kde byste čekávali menu je často reklamní blog, což může být dost otravné.

Obdobně jako u začátečníků jsou členěny i ostatní lekce. I když web nabízí bezplatné kurzy angličtiny pro naprosté začátečníky, doporučuji jej spíše těm, kteří mají s angličtinou alespoň minimální zkušenosti. Přeci jen je dobré, pokud alespoň základní definice o gramatických jevech člověk zná, úplný začátečník by mohl mít značné problémy.

Kromě základních kurzů podle úrovně studentů nabízí web specializované kurzy zaměřené na výslovnost, obchodní angličtinu a dokonce angličtinu po telefonu. Součástí webu jsou desítky až stovky různých cvičení na vybrané gramatické jevy. Vše najdete v menu vlevo na úvodní straně.

Informace na webu najdou i ti, kteří se chystají na některou z mezinárodních zkoušek z angličtiny. Na webu si můžete nanečisto vyzkoušet složení některých částí zkoušek PET a FCE.

Celkově je web poměrně přístupný a nabitý informace, jediným malým nedostatkem je v některých případech umístěná reklama a příliš mnoho nadbytečného textu. Web určitě doporučuji všem zájemcům o studium angličtiny zdarma.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *