Pomoc s učením anglických slovíček – flashcards do mobilu

I přesto, že mnoho společností a producentů programů na výuku Angličtiny slibuje, že biflování slovíček je přežitý přístup a na jazykové vzdělávání se musí jinou, modernější cestou, možná jste už přišli na to, že se bez onoho biflování tak trochu neobejdete. Jinak řečeno, chcete-li zvládnout Angličtinu, musíte si vybudovat dostatečnou slovní zásobu a to bez učení slovíček nebo spíše celých frází zkrátka a jednoduše nepůjde.

Na internetu se dočtete mnoho metod, jak postupovat při učení a jak si nová slova a nové fráze postupně upevnit a usadit do dlouhodobé paměti. Postup je v podstatě jednoduchý – opakovat, opakovat, opakovat a za pár dnů či týdnů opět opakovat a mezitím zkoušet. Zní to jednoduše, ale o něco hůře se to dělá. Řada lektorů doporučuje systém kartiček neboli flashcards, na které si zaznamenáte slovíčka a fráze a postupně se je tak učíte kdekoli. Jenže tahat s sebou kartičky, abyste se ve volné chvíli věnovali Angličtině, není zrovna jednoduché. Jednu věc ale má dnes už většina lidí u sebe – chytrý mobilní telefon. A aplikací, které tento účel splní, existuje bezpočet.

Osobně používám aplikaci s názvem gFlash+ Flashcards & Tests, kterou si můžete stáhnout ze služby Google play. Jedná se o aplikaci, která je zdarma a nabízí přesně ty funkce, které k učení Angličtiny potřebujete. Aplikace umožňuje vytvářet si postupně databáze anglických slov a frází a k tomu českých překladů, případně vysvětlení v angličtině. V této souvislosti lze doporučit, sdružovat k sobě slova a fráze podle zaměření – například vjednom souboru slova týkající se rodiny, v druhém týkající se sportu atd., dává to pak o něco větší smysl.

V průběhu učení se podíváte na anglické slovo či frázi, přeložíte si ji a pak kliknete na zobrazení odpovědi. Pokud je správná, v aplikaci to potvrdíte zeleným zatržítkem. Pokud jste chybovali, nevadí, pomocí aplikace si budete moci tuto frázi více trénovat.

Co velmi oceňuji, je možnost propojení s dokumenty Google. Předpokládám, že k učení využíváte i PC či notebook. V dokumentech Google si tak můžete vytvořit tabulku či několik tabulek a do nich postupně vpisovat nová anglická slova s překlady v češtině nebo s anglickým výkladem. V aplikaci pak jen jedním kliknutím tabulku stáhnete a můžete se vesele učit pomocí smartphonu. Osobně tuto aplikaci využívám několik týdnů a jsem s ní maximálně spokojen. Samozřejmě, na Google play najdete desítky podobných aplikací placených i neplacených. Vyberte si jakoukoli, která bude Vašim potřebám vyhovovat.

A jak aplikace s tímto zaměřením používat a jak často si nová slova opakovat nechám na příští článek. Uvítám určitě i doporučení na podobné aplikace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *