Anglická gramatika, poslech a čtení na Free English Study

Dalším příspěvkem do rodiny webů zaměřených na studium angličtiny, je portál Free English Study. Obsah je, jak bývá zvykem na tomto webu, v naprosté většině zdarma. Portál Free English Study nabízí, stejně jako řada jiných portálů, o kterých se zmiňujeme v předešlých příspěvcích, výklad gramatiky, poslechová cvičení, trénink slovní zásoby nebo zdroje ke čtení a poslechu.
Úvodní stránka je velmi přehledně zpracována a rozčleněna do šesti základních kategorií – Reading, Speaking, Listening, Writing, Grammar, Vocabulary. Každá kategorie je zvlášť uvedena v horním horizontálním menu. Většina kategorií je navíc roztříděna do podkategorií podle Vaší úrovně od začátečníka až po pokročilé studenty angličtiny.
Jakmile si rozkliknete nějakou kategorii, web načte v jednom nebo několika sloupcích příslušné lekce, které jsou velmi, ale opravdu velmi stručně zpracovány. Stránku proto příliš nedoporučuji úplným začátečníkům, ale spíše těm, kteří se už s angličtinou setkali a potřebují si některá pravidla trochu osvěžit. Pod každou zpracovanou lekcí je chat, do kterého se můžete zapojit. Bohužel, podle data vložení u jednotlivých příspěvků možná web už dávno usnul a není asi příliš často aktualizován. U lekcí je v pravé části menu s dalšími funkcemi, jako je např. test, talking points neboli náměty ke konverzaci, výklad slovní zásoby a případně gramatických pravidel.
Určitě doporučuji projet si audio lekce, které jsou zajímavě zpracovány. Pozor, některé lekce vedou jako odkazy na jiné servery, které patří stejnému provozovateli, a může se občas jednat o odkazy na placený obsah. Objevil jsem jich minimum, ale je dobré s tím počítat.
Podtrženo sečteno je Free English Study celkem příjemně zpracovaným webem s poměrně bohatým obsahem zahrnujícím všechny úrovně studentů angličtiny. Některé kategorie jsou viditelně nedopracovány a těžko odhadnout, budou-li vůbec dopracovány, i tak je ale web na poměrně solidní úrovni a své příznivce si určitě najde. Jistou nevýhodou může být poměrně stručné zpracování lekcí, ale i to může být konec konců pro někoho přínos, neboť moc teorie občas škodí. Každopádně se na web podívejte, řadu informací určitě využijete.

1 comment for “Anglická gramatika, poslech a čtení na Free English Study

  1. 2.5.2014 at 9.15

    Free English Study mi hodně pomohlo zejména na začátku mého studia angličtiny. Pochopil jsem gramatiku a podstatně vylepšil poslech ale upřímně řečeno, pokud jde o konverzaci tak jsem tam moc nepochodil. Po pár měsících jsem musel přejít na soukromý kurz angličtiny, kde jsme vyloženě jen konverzoval. Pro začátečníky je to ale skvělá stránka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *