Neznalost angličtiny Vám zavře dveře k polovině pracovních nabídek

Při surfování jsem narazil na jeden sice starší, ale stále aktuální článek, který se v různých variacích v médiích pravidelně objevuje. Jde o angličtinu a uplatnění na trhu práce. Jak se asi dá očekávat, angličtina se stala jakousi samozřejmou součástí běžné gramotnosti a bez ní se šance na trhu práce snižují v procentuálním vyjádření o desítky procent.
Podle uvedeného článku (odkaz na konci), je angličtina stále nejatraktivnějším jazykem pro zaměstnavatele, následována je němčinou, neboť Německo je pro nás nejdůležitějším obchodním partnerem. Angličtinu v inzerátech požaduje více než polovina zaměstnavatelů. Kdo neovládá jazyk alespoň na komunikativní úrovni, má dveře pro velkou část pracovních pozic zavřeny. A dokonce jde o pozice u kterých by ještě před pár lety byl požadavek na znalost jazyka považován téměř za výstřednost – např. místa skladníků nebo pomocných kancelářských sil.

Zkrátka kdo ovládá angličtinu, má na trhu práce více šancí. Kdo je schopen se dorozumět na slušné úrovni více než jedním cizím jazykem, nemusí mít zřejmě o úroveň svých příjmů obavy.

V článku je rovněž zajímavá zmínka o jazykové úrovni uchazečů o zaměstnání. Podle jednoho z průzkumů je aktivní znalost angličtiny v České republice na posledním místě ze všech zemí EU.
Celý článek si můžete přečíst zde: Angličtina a práce.
Jak jste na tom s úrovní angličtiny Vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *