Testy angličtiny zdarma pro PC i chytré telefony

Testů z angličtiny není nikdy dost. Pokud si potřebujete, a to určitě potřebujete, upevňovat Vaše znalosti angličtiny, bez testů se asi neobejdete. Na stránkách www.english-test.net najdete obrovskou spoustu testů z angličtiny. Samozřejmě jde o testy angličtiny, které jsou pro Vaše studijní účely zcela zdarma. Web obsahuje, alespoň podle informací na úvodní stránce, více než 2200 různých testů angličtiny.

Web je velmi přehledný. Na úvodní stránce si vyberte problematiku, které se chcete věnovat a můžete se pustit do testování. Na úvod si zvolte svou aktuální úroveň angličtiny – Elementary, Intermediate nebo Advanced a klikněte na příslušný test, případně na tlačítko more tests a otevře se Vám stránka se stovkami dalších anglických testů. Testy jsou postaveny jako výběr z několika možností, z nichž pouze jedna je správně. Test většinou sestává z deseti otázek, na konci klikněte na check your score a uvidíte, jak jste byli úspěšní či neúspěšní a můžete případně porovnat své špatné odpovědi s těmi správnými.

Na webu si můžete otestovat znalosti z mnoha oblastí angličtiny: gramatiku, porozumění idiomatickým frázím, časté chyby, který se studenti angličtiny dopouštějí atd. Registrace na webu není nutná, stačí kliknout na příslušný anglický test a začít vyplňovat.

Kromě testů angličtiny, na které je web primárně zaměřen, najdete na stránkách také výklad mnoha gramatických jevů, různé audio lekce nebo spoustu zajímavých informací o americké kultuře nebo rozdílech mezi britskou a americkou angličtinou. Co opravdu můžeme doporučit, jsou poslechová cvičení – listening exercises. Jedná se o krátké audiosoubory s hlasem popisujícím jevy na obrázcích a Vaším úkolem je vybrat správnou odpověď. S ohledem na to, že popis fotografie či obrázku je i součástí jedné z jazykových zkoušek, rozhodně tuto oblast nevynechejte.

Pokud používáte mobilní telefon, podívejte se do sekce English Test Apps. Najdete tam řadu užitečných odkazů na aplikace v Google Play. Pokud máte telefon s operačním systémem Android, určitě se na aplikace podívejte. K dispozici tak budete mít po ruce vždy stovky testů angličtiny. A proč nevyužít například cestu do školy nebo do práce užitečně a trochu se zdokonalit v angličtině, že? Stránku s testy angličtiny určitě doporučuji.