Kurzy angličtiny – online a zdarma

Hledáte-li ucelené online kurzy angličtiny, můžete buď investovat nemalou částku a pořídit si kurz od spolehlivého dodavatele nebo si udělat malý internetový průzkum na téma kurzy angličtiny zdarma po internetu a investovat svůj čas. Nebo si můžete ušetřit své peníze i svůj čas a nechat vše na nás, peníze investovat také nehodláme a kurzy angličtiny zdarma jsme našli za Vás.

Vzdělávacím webem, který nabízí kurzy angličtiny zdarma pro každého, je server s podtitulkem English for everybody neboli Angličtina pro každého. Najdete jej na adrese www.english-online.org.uk. Web sice vypadá vzhledově, jakoby zamrznul kdesi v minulosti, ale na kvalitě to rozhodně nijak neubírá. Naopak.

Na úvodní stránce vidíte rozcestník kurzů. Vyberte si z nabídky podle svých zájmů a podle své aktuální úrovně angličtiny. Web nabízí kurzy angličtiny pro naprosté začátečníky, středně pokročilé až pokročilé studenty angličtiny. Každý kurz od začátečníků po pokročilé je rozdělen do několika částí, chcete-li lekcí. Jedná se o gramatiku, praktické použití angličtiny a slovní zásobu. Každá sekce je rozdělena do několika dalších lekcí. Uživatelské prostředí sice opravdu působ poněkud zastarale, ale dá se v něm docela v pohodě orientovat. Součástí lekcí jsou různé testy a doplňovačky, díky kterým získáte potřebnou zpětnou vazbu o tom, zda jste probrané látce dobře porozuměli. Lekce pro pokročilejší pak obsahují dialogy, které jsou důležité pro trénink poslechu a porozumění. Věnujte jim opravdu mimořádnou pozornost.

Web dále obsahuje řadu dalších bezplatných zdrojů angličtiny. Najdete tam například různé video tutoriály, které Vás uvedou do různých životních situací, kde angličtinu využijete. Ti, kteří potřebují obchodní angličtinu, najdou na webu také spoustu užitečných informací. Pokud se chystáte na nějaké zkoušky angličtiny, určitě nevynechejte sekci Practise tests for the ESl exams, které jsou opravdu precizně zpracované a pomohou Vám se připravit na mezinárodní zkoušky z angličtiny.

No a pokud se chcete učit nenásilně s trochou zábavy a nehledáte ucelené kurzy angličtiny, vyzkoušejte si sekci online her, kterými se budete angličtinu učit – jedná se například o křížovky a různé slovní hry.

Noa pokud používáte ke studiu i svůj smartphone, podívejte se na stránku www.english4phones.co.uk, která je předělávkou uvedeného webu pro mobilní zařízení.