Angličtina do ucha s podcastem pro Smartphony

S ohledem na to, že počet vlastníků chytrých telefonů se zvyšuje a na druhou stranu postupně klesají poplatky za mobilní připojení k internetu, stávají se chytré telefony jednou z dalších pomůcek, které lze ke studiu angličtiny využít resp. kterými lze studium angličtiny, ale i dalších jazyků, vhodně doplnit. Díky chytrému telefonu si můžete zkoušet testy, číst si v angličtině nebo poslouchat, aniž byste s sebou tahali knihy nebo další přístroje jako MP3 přehrávače apod.

Mám ve zvyku nevím proč si svůj smartphone trochu zastlat desítkami aplikací, u nichž ani nevím, k čemu jsou, prostě testuji a testuji. A pak ve chvílích volna zjišťuji, co to v tom telefonu vlastně mám. A jednou z aplikací, na kterou jsem narazil při pokusech, je English podcast. Díky němu Vám bude hrát angličtina do ucha a navíc se díky aplikaci naučíte spoustu nových a důležitých obratů. Rozhodl jsem se proto založit na webu novou sekci smartphony, ve které budu shromažďovat tipy na bezplatné aplikace, které Vám mohou ve studiu angličtiny pomoci.

Aplikace English podcast je jednou z aplikací, díky které si můžete trochu zdokonalit svou schopnost porozumět anglickému mluvenému slovu. V jednom z předešlých článků jsem zmiňoval, že klíčem k plynulé angličtině je právě poslech. Je to stoprocentně pravda. Čím častěji budete poslouchat, tím více budete rozumět. Tak proč k tomu nevyužít svůj mobilní telefon, že?

Aplikaci English podcast můžete stáhnout na této adrese: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.canthosoft.learningEnglish Aplikace je samozřejmě zdarma a nabízí denně aktualizované reportáže z celého světa na různá témata. Každou reportáž si můžete přehrát nebo stáhnout pro pozdější použití. Současně s poslechem můžete sledovat přepis mluveného slova, což je opravdu vynikající pomůcka. Doporučuji proto si reportáž nejdřív poslechnout bez pomoci a pak si pomocí přepisů vychytat části, kterým jste špatně rozuměli. Součástí každé takové lekce jsou nové obraty a nová slovíčka, vše najdete v sekci Vocabulary. Součástí aplikace je i anglický slovník, který určitě využijete.

Najít si čas na učení je vždycky trochu problém, ale díky podobným aplikacím můžete využít i takové časové momenty, jako je cesta do práce či do školy autobusem nebo autem. Jednotlivé reportáže nejsou dlouhé, takže se denně jedna lekce dá v pohodě zvládnout. Chce to jen pravidelnost. Audio podle mých dosavadních poznatků pochází z webu BBC, což je záruka výborného zpracování.

Aplikaci určitě vyzkoušejte a případně doporučte další, se kterými máte dobré zkušenosti.