Filmy v angličtině – tentokrát s průvodcem

minulém článku jsem zmiňoval jednu z metod, jak se naučit anglicky plynule resp. se v angličtině zdokonalit, a sice sledovat filmy v angličtině. V návaznosti na tento článek pro Vás mám jeden tip, jak tuto metodu ještě trochu zdokonalit. Při hledání zdrojů na téma filmy v angličtině jsem narazil na stránku ESLnotes.com. Pro ty, kterým se metoda sledování filmů v původním znění líbí, se tento web bude rozhodně hodit.

V minulém článku jsem zmiňoval, že pokud sledujete filmy v angličtině, můžete mít občas problém s porozuměním a pokud budete rozumět jen velmi málo, sledování filmů Vás nebude moc bavit a učení nebude tím, čím má být, a sice především zábavou.

Web ESLnotes sice vypadá vzhledově jak z poloviny devadesátých let minulého století, ale to Vás nesmí odradit. Obsah webu stojí určitě za to. Proč sledovat filmy v angličtině, jsme si několikrát opakovali – setkáte se s reálnou angličtinou, nikoli angličtinou školní, také podstatně zvýšíte svou schopnost rozumět mluvené řeči a osvojíte si řadu důležitých frází, které rodilý mluvčí v běžné konverzaci používají.

Zmíněný web Vám nabízí možnost, nejdříve si o filmu přečíst základní informace. Jde o stručný popis děje, hlavních postav, vysvětlení některých důležitých slov a slovních obratů apod. Zkrátka veškeré důležité informace, které o filmu potřebujete vědět. Metoda, kterou tento web zdůrazňuje, spočívá v tom, nejdříve si přečíst všechny tyto informace a teprve poté se na film podívat a pokud možno bez titulků. Pokud jste si pročetli informace o filmu, měli byste mít dost informací o ději, frázích, postavách a porozumění by mohlo být o něco lepší.

Databáze webu obsahuje pouze několik desítek filmů, nutno podotknout že velmi dobře vybraných filmů. Proč byly vybrány právě tyto filmy angličtině? Především si autor myslí, že jsou ty the best of filmy, přinášejí informace o současných problémech Ameriky, postavy mluví klasickou hovorovou angličtinou a především jde o filmy, které jsou v povědomí veřejnosti a tedy velmi dobře dostupné.

Metoda popisovaná na webu je primárně zaměřena na celé třídy a popisuje, jak by měl učitel či lektor postupovat při používání filmů, stejně tak dobře se ale tato metoda hodí pro samouky.

Pokud Vás filmy v angličtině baví, ale máte občas s porozuměním problémy, mrkněte se na tento web, snad Vám ve Vašem snažení pomůže.