Angličtina do telefonu s British Council

O webu Britisch Council jsme se tady již několikrát zmiňovali. Jde asi o nejlepší webový rozcestník a zdroj informací, pokud se chystáte na některou z mezinárodních zkoušek z angličtiny, kterou tato instituce zajišťuje. British Council je také tvůrcem mnoha velmi užitečných aplikací, které jsou dostupné majitelům chytrých telefonů. Obsah aplikací je navíc většinou zcela zdarma.

Seznam všech aplikací najdete pod tímto odkazem: Aplikace British Council.

Aplikace od British Council můžeme vřele doporučit. Jde o perfektní způsob učení na cestách, tedy, pokud se donutíte využít jinak neproduktivní čas během cest například do školy či ze školy případně do zaměstnání a z něj.

Jedna z nejlepších aplikací je LearnEnglish Podcast. Čtveřice moderátorů si v jednotlivých epizodách povídá o různých tématech týkajících se Velké Británie, módy, počítačových her a všeho možného, samozřejmě anglicky. Podcast je vcelku jednoduchý na poslech a aplikaci využijí i začátečníci.
Zajímavá a užitečná je aplikace Johnny Grammar World Challenge. Na smartphonu s kdekoli můžete otestovat svou znalost gramatiky, ukládat si své výsledky a porovnávat, jak v učení pokračujete.

Pokud kromě audia dáváte přednost sledování videí, bude pro Vás vhodná aplikace LearnEnglish Great Videos. Seznámíte se detailně s kulturou a životem ve Velké Británii nenáročnou a záživnou cestou.
British Council má ve svém portfoliu celkem dvanáct aplikací. Obsah je většinou zdarma, u některých chtějí tvůrci platbu za samotnou aplikaci (tuším v jednom případě), případě za obsah.

Rozhodně doporučujeme si všechny aplikace British Council vyzkoušet a vybrat tu, která Vám bude nejlépe vyhovovat. Jde opravdu o velmi dobrý doplněk na cesty, případně na využití jinak neproduktivního času.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *