Anglická gramatika online s testy zdarma

Anglická gramatika s obsáhlým výkladem a s mnoha testy angličtiny zdarma. To vše najdete na uživatelsky příjemně zpracovaném webu Grammar-monster.com.  Na webu nehledejte rozčlenění typu základní gramatika pro začátečníky, angličtina pro pokročilé apod. Hned v úvodu si vyberte jev anglické gramatiky, se kterým máte problém, nebo se kterým se potřebujete seznámit a pusťte se do studia.  Menu v levé části nabízí problematiku předložek, spojek, podstatných jmen, přídavných jmen, sloves, ale i problematiku interpunkce apod. To ocení zejména ti, kteří si nevědí rady např. s používáním apostrofů nebo čárek a anglická gramatika může být v této oblasti poměrně silně matoucí. Stačí si jen vybrat.

Jakmile kliknete na oblast anglické gramatiky, která Vás zajímá, web načte stránku se stručným výkladem, resp. se stručnou definicí a pod ní řadu případů použití v angličtině. Získané znalosti si můžete ihned prověřit v testu, který najdete v testovacím rozhraní vždy zhruba uprostřed stránky – viditelně označeno Take the Test. Angličtina online v tomto testovacím prostředí je opravdu uživatelsky příjemná. Jen klikněte na tlačítko next test a sledujte instrukce (spočívající např. v označení příslovcí v určité větě či souvětí). Jakmile budete mít hotovo, klikněte na check answers a systém Vám hned poskytne zpětnou vazbu o tom, zda jste test splnili správně a případně, kde jste udělali chybu nebo jaké slovo jste zapomněli označit. Pak pokračujte k dalšímu testu kliknutím na tlačítko next test. Opakuje gramatické jevy do té doby, dokud je nebudete ovládat opravdu perfektně. Anglická gramatika online v této formě je opravdu příjemná záležitost. Web jsem testoval i na mém smartphonu a i když webová stránka nemá speciální mód pod zobrazení čistě pro mobilní zařízení, dá se rozhodně použít. Dokonce bez problémů na mobilu funguje i testovací prostředí.

Kromě anglické gramatiky na webu najdete i velmi užitečné sekce s názvem seznam častých chyb nebo matoucích slov. Pokud je pro Vás matoucí použití slov jako amoral a immoral nebo affect či effect, určitě se do této sekce anglické gramatiky podívejte. Stejně tak doporučujeme k prostudování sekci častých chyb, kterých se studenti angličtiny dopouští.

Pokud Vám také vyhovuje výuka angličtiny online resp. spíše angličtina pro samouky online, určitě tento web nevynechejte. Žádná registrace na webu není potřeba. Anglická gramatika na tomto webu je kompletně zdarma.

1 comment for “Anglická gramatika online s testy zdarma

  1. Soonbum
    9.11.2018 at 10.40

    hello all. thanks for approved.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *