Super zdroj angličtiny zdarma z Austrálie

Při surfování po webu jsem náhodou narazil na vynikající zdroj studia angličtiny, jak jinak, samozřejmě angličtiny zdarma. Tím výborným zdrojem je webový portál Australianetwork.com a nutno dodat, že je to jeden z nejlepších bezplatných zdrojů studia angličtiny, se kterými jsem se kdy setkal. Australia Network je v podstatě mezinárodní mediální společností, která působí v téměř pěti desítkách zemí a je součástí mediální skupiny ABC International. A součástí mediálních aktivit je samozřejmě vzdělávání.

Na úvodní stránce portálu klikněte na odkaz Learning English a dostanete se do rozsáhlé nabídky vzdělávání. Přidat se můžete i do jedné z internetových komunit a navázat nová přátelství s lidmi z anglicky a neanglicky mluvících zemí. To je ostatně ideální způsob, jak si vyzkoušet reálnou angličtinu například při komunikaci s kamarádem přes Skype. (S čímž mám např. problém já. S porozuměním není až tak potíž, ale mluvení je občas problematické, protože angličtinu zkrátka člověk pravidelně nepoužívá – není moc s kým.)

V menu napravo jsou odkazy na jednotlivé vzdělávací sekce od začátečníků až po velmi pokročilé. Jeden z odkazů – Passport to English, vede na stránku, kde si můžete vyzkoušet, jaké to zhruba je při zkoušce IELTS, konkrétně v části, kdy je Vaším úkolem vést resp. účastnit se rozhovoru. V menu si jen vyberte partnera pro komunikaci a můžete zažít pocit jako u zkoušky IELTS.

Zpět k jednotlivým vzdělávacím programům. Pro začátečníky je určena sekce Living English. Je určena pro ty, kteří disponují pouze s úplnými základy angličtiny. Living English sestává z 42 Epizod, kterými Vás provází dvojice moderátorů. Jedná se o videolekce (jejichž součástí je mj. jakési australské minidrama) s výkladem a rozšířeným vysvětlením pod každou epizodou. Nově získané vědomosti si můžete vždy vyzkoušet ve stručném testu pod každou lekcí.

Pro více pokročilé jsou určeny sekce Study English nebo English Bites. Na své si přijdou i zájemci o obchodní angličtinu a to v sekci The Business English. Struktura lekcí je vždy stejná. Jedná se o videolekci s výkladem a rozšiřujícím studijním materiálem pod lekcí.

Portál Australia Network považuji za obdobně kvalitní zdroj studia Angličtiny jako je můj oblíbený EgVid.com. Rozhodně doporučuji každému samoukovi. Pokud ke studiu využíváte mobilní telefon, jednotlivé videolekce lze stáhnout pomocí některých čteček a přehrávačů podcastů. Já osobně používám např. BeyondPod (na Androidu).

Mimochodem, pokud už budete na portálu Australia Network a angličtinou vládnete trochu lépe, můžete zkouknout aktuální zprávy, které jsou výborným způsobem, jak si své znalosti angličtiny osvěžovat. A pokud se chcete něco dovědět o životě v Austrálii, o tom, jak spolu lidé mluví, jak se baví, kde rádi tráví volný čas a další podobné a podstatné věci, určitě nevynechejte sekci Talkabout. V tomto programu se připojíte (samozřejmě virtuálně) ke třem novým přistěhovalcům, kteří Vás seznámí se všemi aspekty života v Austrálii. Příjemnou zábavu!